Wybór butów na zimę dla dziecka może sprawić kłopot. Zwłaszcza że należy odpowiednio dopasować obuwie do dziecięcej stopy, by jego noszenie było dla młodego człowieka komfortowe. Jakie buty na zimę dla dziecka wybrać? Poznaj najbardziej popularne rodzaje dziecięcych butów zimowych, a podjęcie decyzji stanie się znacznie łatwiejsze.

Zimowe kozaki dziecięce

Jakie buty dla dziecka na zimę będą odpowiednie? Kozaki dziecięce to jeden z najbardziej popularnych fasonów butów zimowych. Gruby kożuszek w środku zapewnia dziecku komfort termiczny podczas mroźnych zimowych dni. Warto zdecydować się na kozaki dla dziecka wykonane z naturalnej skóry, ponieważ umożliwia ona właściwą wentylację i zapobiega poceniu się dziecięcej stopy.

Kozaki dziewczęce to rodzaj obuwia bardzo chętnie wypierany przez dziewczynki. Często ten rodzaj butów na zimę dla dziecka posiada eleganckie wykończenia z miękkiego futerka. Szczególnie wygodne są kozaki dla dziewczynki zapinane na rzepy, dzięki temu dziecko może samodzielnie zapiąć buty zimowe bez pomocy rodzica. Bardzo ważną kwestię podczas wyboru modelu kozaków dziecięcych stanowi również odpowiednie ich dopasowanie do nogi dziecka, by nie odstawały na łydce.

Buty zimowe śniegowce dziecięce

Śniegowce dla dzieci są najcieplejszym rodzajem butów na zimę. Wygodne buty śniegowce dziecięce umożliwiają maluchowi beztroską zabawę na dworze nawet podczas niezwykle mroźnych dni. Niewątpliwą zaletą śniegowców dziecięcych jest ich wodoodporność, dzięki temu stopy malucha nie przemokną. Ten rodzaj butów na zimę dla dziecka zazwyczaj posiada wewnętrzne ocieplenie wykonane z grubego polaru, futerka lub wełny, dlatego nie musisz się martwić, że nogi Twojej pociechy ulegną przemarznięciu podczas harców na śniegu lub spaceru. Wybierając model śniegowców dziecięcych, warto zwrócić uwagę na wagę tych butów zimowych dla dziecka, a także elastyczność antypoślizgowej podeszwy oraz podatność śniegowców dziecięcych na dostosowanie się do ruchów malucha.

Trzewiki dziecięce na zimę

Trzewiki dla dziecka to niskie często ocieplane w środku obuwie, które sięga mniej więcej do kostki. Czy trzewiki dziecięce to odpowiednie buty na zimę dla dziecka? Ten rodzaj obuwia zazwyczaj jest wyściełany futerkiem i wykonany z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, dlatego sprawdza się zimą podczas spacerów. Jednak trzewiki raczej nie nadają się do długich zabaw na śniegu, ponieważ może się okazać, że podczas harców na śniegu do ich wnętrza dostanie się biały puch.

Zimowe trapery dziecięce

Zastanawiasz się, na jakie buty na zimę dla dziecka się zdecydować? Trapery dziecięce to wyjątkowo wytrzymałe obuwie zimowe. Ten rodzaj butów jest dosyć ciężki i sztywny, jednak zapewnia stopie dziecka właściwą stabilizację. Trapery dla dziecka często są wyściełane miękkim futerkiem, co czyni z nich wyjątkowo ciepłe buty na zimę dla młodego człowieka. Chociaż trapery to raczej model obuwia zimowego dla chłopców, to mogą być one również bardzo stylowymi butami noszonymi przez dziewczynki.

Buty na zimę dla dziecka powinny być ciepłe, wodoodporne i zapewniać stopie dziecka prawidłową wentylację. Dobrym pomysłem jest zakup dwóch par dziecięcego obuwia zimowego, które maluch będzie mógł nosić na zmianę w zależności od pogody panującej na zewnątrz.

Jakie buty na zimę dla dziecka? Kozaki, śniegowce dziecięce, co jeszcze?

One thought on “Jakie buty na zimę dla dziecka? Kozaki, śniegowce dziecięce, co jeszcze?

  • My naszej małej zawsze kupujemy zimowe buty górskie, z góry (HEHE) zakładamy, że jeśli buty nadają się na zimową wspinaczkę, to będą dobre do chodzenia zimą 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *