Buty śniegowce dziecięce to jeden z najbardziej popularnych rodzajów obuwia noszonego przez maluchy w okresie zimowym. Powinny one zapewniać dziecku komfort termiczny podczas spacerów i harców na śniegu. Podpowiemy Ci, jak wybrać i dopasować śniegowce dziecięce do stopy dziecka, aby czuło się w nich komfortowo.

Jak wybrać rozmiar śniegowców dla dzieci?

Buty śniegowce dziecięce powinny być dopasowane rozmiarem do stopy malucha. Nie należy kupować obuwia zimowego dla dziecka na wyczucie, ponieważ może okazać za ciasne i uwierać malucha w stopy. Co stanie się powodem, przez który Twoja pociecha nie będzie chciała nosić śniegowców dziecięcych.

Jak dopasować buty zimowe śniegowce dziecięce? Przed zakupem warto, żeby dziecko przymierzyło wybrany model śniegowców dziecięcych. Zimą maluchy często noszą grube skarpetki, dlatego dobrze, by dziecko podczas przymierzania obuwia miało je na sobie. W ten sposób zyskasz pewności, że śniegowce dziecięce będą właściwie leżeć na stopie Twojej pociechy. Poproś dziecko, aby wykonało kilka kroków i powiedziało, jak czuje się w tych butach zimowych. Inną opcją jest zmierzenie wkładek i porównanie ich z wielkością stóp malucha.

Z jakiego materiału powinny być wykonane śniegowce dziecięce?

Zarówno śniegowce chłopięce, jak i śniegowce dla dziewczynki muszą być wykonane z wodoodpornego materiału. Panujące zimą warunki, a także długie zabawy na śniegu wystawiają dziecięce buty zimowe na próbę wytrzymałości. Dlatego warto zaimpregnować śniegowce dziecięce specjalnym środkiem, aby zapobiec ich przemakaniu.

Buty zimowe dziecięce śniegowce powinny również być ocieplane w środku grubą warstwą kożucha, aby chronić stopy dziecka przed przemarzaniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ nogi są szczególnie wrażliwe na utratę ciepła podczas niskich temperatur panujących na zewnątrz zimą.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając buty śniegowce dziecięce?

Podczas wyboru śniegowców dla dzieci należy wziąć pod uwagę wysokość cholewki tego rodzaju butów zimowych. Im będzie ona wyższa, tym lepiej noga dziecka zostanie zabezpieczona przed mrozem. Jednak wysoka cholewka śniegowców dziecięcych może utrudniać zakładanie obuwia, co w przypadku maluchów może być uciążliwe. Dlatego warto zdecydować się na buty śniegowce dziecięce zapinane z boku na zamek błyskawiczny. Innym dosyć wygodnym rozwiązaniem są sznurowanie śniegowce dla dzieci, które pozwolą dziecku swobodnie wsunąć stopy do butów zimowych. Śniegowce dziecięce powinny posiadać także specjalne gumki, klipsy lub rzepy umożliwiające regulacje i dopasowanie obuwia do nogi malucha.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji dotyczącej butów śniegowców dziecięcych, jest solidna antypoślizgowa podeszwa. Dzięki temu chodzenie w dziecięcych butach zimowych będzie bezpieczne. Ważne jest także to, aby śniegowce dla dzieci miały stosunkowo niską wagę. Zimą maluchowi trzeba założyć kilka warstw ubrań, dlatego nie należy dodatkowo obciążać go butami, które ze względu na swój ciężar utrudnią mu swobodne chodzenie.

Śniegowce dziecięce to dobry wybór dla maluchów lubiących zabawy na śniegu. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu tych butów zimowych Twoja pociecha będzie czuła się komfortowo podczas mroźnych dni.

Jak wybrać wygodne buty śniegowce dziecięce?

2 thoughts on “Jak wybrać wygodne buty śniegowce dziecięce?

  • wygodne buty dziecięce na zimę muszą być wodoodporne i ciepłe. Bez tego ani rusz, szczególnie jeśli jest dużo sniegu. Niestety znalezienie dobrych śniegowców nie jest łatwym zadaniem

  • Dla mnie śniegowce dziecięce to buty, które muszą być ciepłe! Przecież od przemoczonych butów już tylko krok do przeziębienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *