Płaszcz przeciwdeszczowy to przydatny element w szafie każdego dziecka, który warto mieć szczególnie jesienią i wiosną. Dobry płaszcz skutecznie ochroni przed opadami, które mogą zaskoczyć rodzinę w trakcie spaceru, a co za tym idzie przed przeziębieniem i infekcjami. Maluch wyposażony w nieprzemakalny płaszcz oraz kalosze może bawić się na świeżym powietrzu i korzystać z uroków jesieni. Zobacz, jak wybrać najlepszy płaszcz przeciwdeszczowy i czym kierować się przy wyborze!

Dlaczego warto posiadać w domu płaszcz przeciwdeszczowy?

Płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci jest niezbędny zarówno podczas obowiązkowych wyjść do przedszkola, jak i na zakupy, ale dzięki niemu możliwe są również spacery i zabawy w deszczu, które dzieci uwielbiają. Tego rodzaju wyprawy pozwalają dziecku poznawać otaczający świat i obserwować go z innej perspektywy. Skakanie po kałużach i bieganie w deszczu to prawdziwa atrakcja dla każdego malucha i świetny pomysł na rozrywkę w deszczowe dni!

Płaszcz przeciwdeszczowy to odpowiednie rozwiązanie zarówno dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem, jak również dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

Rodzaje dostępnych płaszczów przeciwdeszczowych dla dzieci

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów okryć przeciwdeszczowych dla dzieci. Możesz postawić na kurtkę, jednak ze względu na jej długość dziecko nie jest w pełni chronione przed opadami i wyprawa w deszczu może wiążąc się z mokrymi spodniami. Jeśli chcesz, by maluch był jak najbardziej zabezpieczony przed deszczem, zdecydowanie lepiej sprawdzi się płaszcz przeciwdeszczowy. Może być on wykonany z cienkiego materiału chroniącego również przed wiatrem (taki wariant sprawdzi się w nieco cieplejsze dni), ale dostępne są również modele posiadające wewnątrz ocieplenie, na przykład miękki polar, które dodatkowo zapewniają dziecku odpowiednią temperaturę podczas chłodniejszych okresów w roku. W wielu sklepach można znaleźć również poncha przeciwdeszczowe dla dzieci, jednak w pewnym stopniu ograniczają one ruchy i nie dają pełnej swobody poruszania się.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płaszcza przeciwdeszczowego dla dziecka?

Podczas wyboru palta przeciwdeszczowego dla dzieci warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał. Nie zawsze jest on wystarczająco dobrej jakości, by skutecznie chronił przed deszczem, a przecież to stanowi jego główną funkcję. Dodatkowo dobry płaszcz przeciwdeszczowy powinien także chronić przed wiatrem oraz zapewniać przepuszczalność powietrza. Wielu rodziców przy wyborze płaszcza kieruje się jedynie ceną, jednak nie to powinno stanowić priorytet w tym przypadku. Warto postawić na lepszą jakość i mieć pewność, że maluch jest odpowiednio chroniony, a płaszcz posłuży na dłużej. Dobrze również by płaszcz posiadał obszerny kaptur, tak aby głowa dziecka była chroniona przed deszczem oraz kieszenie, do których maluch może schować wszystkie swoje skarby znalezione podczas spaceru w parku lub w lesie.

Postaw na kolorowe modele płaszczów przeciwdeszczowych

Dobrym pomysłem jest również stawianie na kolorowe modele, najlepiej z bajkowymi motywami. Radość dziecka jest wówczas gwarantowana! Dzięki temu dziecko rozwija swoją wyobraźnię i może przenieść się w bajkowy świat. Zdecydowanie chętniej maluch założy płaszcz w kolorowe wzory, z ulubioną postacią z bajki niż standardowy, szary płaszcz przeciwdeszczowy. Wiele ciekawych modeli dostosowanych do potrzeb i gustu dzieci znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dziecko-i-mama/kurtki-i-plaszcze/plaszcze,4212142106,s.

Płaszcz przeciwdeszczowy to obowiązkowy element w szafie każdego dziecka, niezależnie od wieku. Dzięki niemu długie jesienne spacery nabiorą zupełnie nowego wymiaru i dostarczą maluchowi wiele radości, a obowiązkowe wyjścia staną się przyjemniejsze. Postaw na kolorowe modele i przygotuj się na jesień już dziś!

Płaszcze przeciwdeszczowe dla dzieci – idealne na jesienną niepogodę

2 thoughts on “Płaszcze przeciwdeszczowe dla dzieci – idealne na jesienną niepogodę

  • Teraz mało co kto nosi takie płaszcze. Powód tego jest taki, że nie jest on modny i ludzie wolą chodzić z parasolami. Dla dziecka to świetnie rozwiązanie, bo nie musi trzymać parasolki.

    1. No i co z tego, że dziecko nie chce… Nie ono decyduje o wszystkim, pada, to będzie nosić płaszcz albo moknąć i bez dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *